| Tempat asal: | Cina |
| Nama merek: | FOFIA |
| Sertifikasi: | ISO11784/5 |
| Nomor model: | ZS007 |
| Dokumen: | ZS007 Animal ID Microchip.pdf |
| Kuantitas min Order: | 1 buah |
|---|---|
| Harga: | to be negotiation |
| Kemasan rincian: | 1 pcs = kantong+ jarum suntik+ glasstag+ 6 stiker barcode / 20pcs per tas |
| Waktu pengiriman: | 1-7 HARI |
| Syarat-syarat pembayaran: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Menyediakan kemampuan: | 100000pcs per minggu |
| Standar R/W: | ISO11784/5 FDX-B | Frekuensi: | 134.2kHz |
|---|---|---|---|
| Dimensi: | 1.8*4mm | Standar anti-tabrakan: | IP 67 |
| Tempat asal: | Eropa | Suhu Penyimpanan: | -40 hingga 100 derajat |
| Warna: | putih | Berat: | 6.86g |
| Bahan Injeksi: | hal | Sterilisasi: | Gas EO |
| Menyoroti: | ICAR certified RFID animal microchip,134.2kHz livestock microchip IP67 waterproof,FDX EM4305 pet injection microchip |
||
| Microchip Specifications | |
|---|---|
| Chip Standard | ISO11784/5 FDX-B |
| Frequency | 134.2KHz |
| Dimension | Ø1.4*8mm |
| Material | Bio-glass |
| Temperature Range | 25°C to 50°C (77℉ to 122℉) |
| Temperature Accuracy | ±0.1°C / 0.18°F |
| Syringe Specifications | |
|---|---|
| Color | White |
| Weight | 6.86g |
| Length | 111mm |
| Width | 50mm |
| Additional Information | |
|---|---|
| Reader | All |
| Glasstag weight | 90mg |
| Package | 20pcs/bag |
| Sterilization | EO gas |
| Barcode Label | 6 barcode stickers |
| Guarantee | 20 years for chip, 5 years for sterilization |
Packaging: 10pcs per box, 500pcs per shipping box
Wuxi Fofia Technology Co., Ltd provides comprehensive solutions for livestock smart management and pet ID management. Our products serve farm animals, pets, fish, Arowana, and wild animals.
We are committed to developing and promoting animal identification products, earning customer trust through high-quality products, first-class service, and fast delivery. All raw materials come from qualified suppliers with guaranteed quality.
Specializing in animal ID products for over 20 years, we manufacture animal microchips, pet microchips, ear tags, electronic ear tags, and RFID readers. Our products are exported to more than 90 countries worldwide.
Email: Tina@fofia.com
Explore Our Catalog: fofiatag.com
Kontak Person: Tina
Tel: +8613661674805